Prize Giving 2011

Congratulations to all the winners!

TROPHIES    
Sage Trophy Nathalie Berry  Indy
Anna Gibbons Perseverance Trophy Jill Marchant  Max
Milo Progress Trophy Samantha Carstens  Orca
Jill Byron Trophy Gillian Blem  Zoe
Yoyo Trophy (Rescue Dogs) Bridget Adams  Max
Handler of the Year Cassidy Norton  Keeta
     
     
PUPPIES    
Highest Marks in Puppy Assessment 96% Sheila Marais  Eli
Excellent Progress Wendy Christien  Rosie
Excellent Handling Skills Nathalie Berry  Enzo
Most Improved Puppy Andrew Goosen  Thula
Most Promising Puppy Diane Rowell  Frodo
Perseverance in Class Sheila Marais  Eli
     
EXCELLENT OVERALL PROGRESS IN 2011 Mary-Ann Landers  Seth
     
OBEDIENCE    
Class 1 – Great Teamwork Hayley Irusen  Charly
            – Excellent Overall Progress Albert Vianello  Zita
Class 2 – Great Teamwork Casey Ward  Piper
Class 3 – Great Teamwork Kaylee Hudson  Scruffy
            – Perseverance  Abigail Wood  Rusty
Class 4 – Perseverance Roberta Griffiths  Ben
     
     
COMPETITION OBEDIENCE    
Excellent Progress  Patsy Miller  Joey
Great Progress in Heelwork Claire Lai Lam  Peanut
Great Progress in Heelwork Michelle Martin Rogan
Perseverance at Shows Suzie Bauerrichter  Arrex
     
     
FLYBALL    
Most Improved Dog and Handler Roberta Griffiths  Ben
Most Enthusiastic Dog and Handler Ajit Daya  Lolo
     
     
AGILITY    
Beginners     – Most Improved Sheralyn Harrison  Skye
                   – Perseverance  Denise Auchterlonie  Sassi
Intermediate – Most Improved Jordan Couperthwaite  Shadow
                   – Perseverance Margaret Elsworthy  Joe
Advanced    – Most Improved Jane Laing  Feather
                  – Most Improved Julie Tobiansky  Asics
                  – Perseverance  Joy Knighton-Fitt  Tao
Competition – Most Improved Renee Baard  Honey
                  – Most Improved Honor North  Diesel
                  – Perseverance Janet Curry  Shayley
     
     
EXCELLENCE IN AGILITY COMPETITION Margaret Clough Beemer
  Anne Fereday  J-J
     

Leave a Reply